MENU

Typy na ostatnie spotkania fazy grupowej EURO 2012

Trochę rozważań przed ostatnimi meczami grupowymi - zapraszam do lektury!

Grupa B:

1. Dania - Niemcy

Dzisiaj o godzinie 20:45 we Lwowie dojdzie do niesamowicie trudnego spotkania dla Niemców, którzy zmierzą się z drużyną Danii. Duńczycy obecnie plasują się na trzecim miejscu w tabeli z liczbą 3 punktów na koncie, natomiast Niemcy mają ich 2 razy więcej, ponieważ wygrali obydwa dotychczasowe mecze i prowadzą. Duńczycy jeśli chcą wyjść z grupy muszą wygrać to spotkanie i liczyć na pozytywny wynik w spotkaniu Portugalia - Holandia. Nasz zachodni sąsiad na pewno nie odda tego meczu bez walki, ponieważ będą chcieli mieć komplet punktów na swoim koncie i wyjść z pierwszego miejsca w grupie. Dania ma bardzo wielką szansę na awans z tej grupy i puszczenie Holendrów oraz Portugalczyków z "torbami", lecz nie sądzę, aby Niemcy przegrali ten mecz. Stawiam tutaj na zwycięstwo Niemców i to nawet z handicapem -1, powodzenia!

2. Portugalia - Holandia

Dzisiejszy mecz w Charkowie jest ostatnią szansą dla Holendrów, która zmierzy się z bardzo dobrym zespołem Portugalii. Pomarańczowi mają obecnie na swoim koncie 0 punktów, natomiast Portugalczycy mają 3 za zwycięstwo nad Duńczykami w ostatnich minutach meczu. Holendrzy w pierwszym spotkaniu niespodziewanie ulegli Duńczykom 0-1, a w drugim ulegli Niemcom 1-2, natomiast Portugalia również uległa w pierwszym meczu 1-0 faworytom do wygrania Euro 2012 - Niemcom, a w drugim pokonali Duńczyków 3-2 po bardzo emocjonującym spotkaniu. Pomarańczowi jeżeli chcą wyjść z grupy i walczyć jeszcze o wygranie tego turnieju, to muszą wygrać z Portugalią dwoma bramkami i liczyć na to, że drużyna Joachima Loewa wygra z Danią. Stawiam tutaj na Holendrów i mam nadzieję, że przynajmniej w tym meczu się nie zawiodę bo wygrają dwoma bramkami i awansują do 1/4.

Grupa C:

1. Chorwacja - Hiszpania

18 czerwca na Stadionie w Gdańsku na przeciw siebie staną drużyny Chorwacji oraz Hiszpanii, którzy obecnie zajmują pierwsze dwa miejsca w tabeli C. Drużyna Chorwatów w pierwszym meczu pokonała bardzo ładnie i spokojnie Irlandię 1-3, a w drugim zremisowali z Włochami 1-1, natomiast drużyna Vicente del Bosque w pierwszym meczu zremisowała 1-1 z Włochami, a w drugim bardzo ładnie pokonali Irlandię 4-0. Jeżeli w tym spotkaniu będzie wynik remisowali 2-2 lub wyższy to żadna wygrana Włochów nie dam im awansu, ale czuję, że tutaj wygrają Hiszpanie, a Chorwaci zostaną z dorobkiem czteropunktowym i awansują dalej. (czytaj niżej)

2. Włochy - Irlandia

Drużyna Włochów powraca znowu do poznania aby zmierzyć się ze słabą na tym turnieju Irlandią, która obecnie ma 0 punktów na swoim koncie. Włosi aby awansować muszą wygrać w tym spotkaniu, a drużyna Vicente del Bosque nie może zremisować z drużyną Chorwacji większym wynikiem niż 1-1, ponieważ wtedy żadna wygrana Italy nie da im awansu do 1/4 turnieju Euro 2012! Moim zdaniem, drużyna Hiszpanii nie zawiedzie i wygra tamten mecz, lecz tutaj drużyna Irlandii nie odpuści i urwie Włochom punkty, dzięki którym nie awansują. Stawiam tutaj na remis po kursie ponad 5,0 i liczę na awans Spain oraz Croatia!

Grupa D:

1. Anglia - Ukraina

19 czerwca i Donieck, to może być bardzo ciekawy pojedynek w którym albo awansuję drużyna Anglii albo współgospodarza turnieju - Ukrainy! Drużyna Anglików w pierwszym spotkaniu zremisowała 1-1 z Francuzami i na pewno był to duży sukces, ponieważ Francja miała ponad 20 strzałów na bramką, a 75% z tego celnych, natomiast w drugim wygrali po dramatycznym spotkaniu (przegrywając 2-1) 3-2 ze Szwedami, gdyż drużyna Ukrainy również wygrała ze Szwedami 2-1 przegrywając, a wczoraj uległa Francji aż 0-2. Moim zdaniem w tym spotkaniu Ukraina pożegna się z turniejem, ponieważ drużyna Roya Hodgsona jest bardzo zgrana i na pewno nie odstawi nogi w tym meczu, a przypominam, że do składu wraca Wayne Rooney. Stawiamy tutaj przegraną współgospodarzy.

2. Szwecja - Francja

We wtorek 19 czerwca na Stadionie w Kijowie zmierzą się Francuzi z drużyną Szwecji, która obecnie plasuje się ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 0 punktów i już wczoraj pożegnali się z turniejem. Drużyna Francji w pierwszym meczu zremisowała z Anglikami 1-1, a w drugim pokonali Ukraine 0-2 w znakomitym stylu, natomiast Szwedzi w dwóch meczach dali się ograć jak "frajerzy", prowadząc i odbierając sobie zwycięstwo. Moim zdaniem, drużyna Laurenta Blanca będzie chciała awansować z pierwszego miejsca i wygra to spotkanie. Mają w swoim zespole naprawdę znakomitych graczy z Benzemą, Nasrim i Riberim na czele i powinni zajść na tym turnieju naprawdę daleko.