MENU

Typy na dziś. Dobre typy na dziś.

Typ na 8 stycznia 2012r

Manchester City - Manchester United (g.14:00)
Typ: Over 2.5
Kurs: 1.91 williamhill

Jeszcze z tydzień, może dwa temu obstawiał bym na United, jednak dziś z ciężkim żalem muszę skierować swój typ raczej w drugą stronę. Mecz zostanie rozegrany na Etihad Stadium, więc niebieska strona Manchesteru będzie gospodarzem, a u siebie Man City jest w tym sezonie niezwyciężony, na własnym stadionie grają jak z nut.

Możemy być pewni, że obie drużyny wystawią tutaj najsilniejsze jedenastki, Man City ostatni mecz grał 3 stycznia (5 dni temu), a Man Utd 4 stycznia (4 dni temu), następne mecze zostaną rozegrane: Man Utd 14 stycznia (za 6 dni), Man City są w gorszej sytuacji bo 11 stycznia (za 3 dni) z Liverpoolem. Jednak mecz Man City - Liverpool to spotkanie w Carling Cup (Puchar Ligi), więc mecz z niższym priorytetem od FA Cup i Premier League. Obie drużyny chcą coś udowodnić, Man City, że w końcu jest lepsze, a Man Utd, że ostatnia przegrana 6-1 to wypadek przy pracy. Manchester United wystawi mocny skład, mają dużo odpoczynku przed i po meczu oraz plagę kontuzji, więc tak na prawdę będą grać podstawowym składem bo nie mają kim. City natomiast broni pucharu i nie odpuści meczu przeciwko Diabłom. Mimo, że mecz z Liverpoolem za 3 dni to spodziewam się, że w meczu 11 stycznia ujrzymy bardziej rezerwowy skład, a dziś wyjdzie najsilniejsza paka. Tym bardziej, że Puchar Anglii jest dużo ważniejszy niż Puchar Ligi i znów chcą dokopać United.

Ostatnio wpadki zaliczał zarówno Man City jak i Man Utd, jednak niebiescy potrafili się pozbierać i wygrać ostatni mecz 3-0 z Liverpoolem, Man Utd po przegranej 2-3 z Blackburn pogrążył się jeszcze bardziej przegrywając 3-0 z Newcastle, widać po grze, że się Diabły gubią, zbyt wiele kontuzji, rotacji i nie ma odpowiedniego zgrania, nawet rotacja w bramce jest dla mnie niezrozumiałą bo De Gea i Lindegaard bronią praktycznie na zmianę, do tego choroby: Smalling, Fletcher i kontuzje: Evans, Young, Vidic, Fabio, Owen i Cleverley. Z drugiej strony Man City musi poradzić sobie bez Barry (zawieszenie), Balotelli, Hargreaves (kontuzje) i prawdopodobnie Yaya Toure, Kolo Toure (Puchar Narodów Afryki), aczkolwiek informacje na ten temat są rozbieżne, można wyczytać, że Manciniemu udało się załatwić późniejszy wyjazd na zgrupowanie i bracia zagrają, inne dane podają, że jednak już ich na meczu FA Cup nie będzie. W każdym razie problemy w składzie MU są zdecydowanie poważniejsze.

Gram, że wpadnie dużo bramek, potężna ofensywna siła Man City w postaci: Silva, Nasri, Aguero, Dzeko poradzi sobie spokojnie bez Balotelliego, problemy w obronie Man Utd w dodatku ułatwią zadanie Man City, jednak United nie położą się na murawie i nie oddadzą meczu więc też coś ustrzelą.

2:3

Autor: Spiegol
Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z ligi angielskiej TUTAJ