MENU

Typy na 8 maja Zawisza - Cracovia

Typ na 8 maja 2013r

Zawisza - Cracovia (g.18:00)
Typ:
Obie strzelą
Kurs: 2.00 williamhill

Dziś dojdzie do prawdziwego szlagieru na zapleczu naszej ekstraklasy, gdyż w Bydgoszczy zmierzą się bezpośredni rywale w walce o awans do elity. Ludzie z Zawiszy mówią, iż jest to najważniejszy mecz w tym sezonie dla nich, tak więc to na pewno coś znaczy. Trener Cracovii tonuje trochę adrenalinę, ale wie gdzie i po co jedzie. Obu tym klubom chyba jak nikomu w tej stawce zależy na awansie.

Zawisza po kilku złych, by nie powiedzieć tragicznych występach wrócił na zwycięską ścieżkę i w ostatnich trzech meczach zainkasował komplet punktów. W niedzielę po karnym udało się wygrać 0:1 z Wartą w Poznaniu, by wcześniej jeszcze okazać się lepszym (1:4) od Brzeska. Za mecz z 27 kwietnia z ŁKS-em, bydgoszczanom przyznano oczywiście trzy oczka ze względu na wycofanie się z rozgrywek łodzian. W tej chwili popularna "Zeta" jest na ostatnim miejscu podium, które jej niczego jednak nie daje - to może się zmienić już po jutrzejszym pojedynku, gdyż ewentualna wygrana pozwoli prześcignąć właśnie "Pasy" i wskoczyć na drugą lokatę. Na tę chwilę na razie nie ma co patrzeć na liderującą Niecieczę, bo tak naprawdę nie wiadomo czy ten klub... "chce" awansować (Nieciecza - 55 pkt.). Zawisza gra u siebie bardzo dobrze, właściwie przegrał tylko jeden mecz, 19 kwietnia lepszy w Bydgoszczy był Stomil wygrywając 2:3. Podopieczni Tarasiewicza jednak często tracą i strzelają bramki, ich mecze są bardzo "BTTS", patrząc z kim grają, a więc chimeryczną szczerze mówiąc Cracovią taki scenariusz może się sprawdzić. Kurs jak dla mnie jest magiczny na taki bet. Kadrowo WKS wygląda lepiej od "Pasów", choć u krakowian te absencje są raczej od dłuższego czasu. Myślę, że Zawisza strzeli i w mojej opinii to on jest faworytem spotkania, ale Cracovia to każdy wie jaka to jest marka i z tego co wynika na pewno "Rycerze Pomorza" zlekceważyć jej nie mogą, generalnie nie ma o tym mowy jeśli chce się awansować. W późniejszym czasie Zawiszę czekają na pewno wymagające starcia z Niecieczą, Świnoujściem czy choćby Łęczną więc atut "własnych śmieci" trzeba wykorzystywać, gdy tylko nadarza się okazja.

Cracovię, która ostatnio w końcówce straciła punkty z Kolejarzem Stróże, a także Puzigacę (czerwona kartka) na pewno w tym spotkaniu zadowalałby remis i utrzymanie przewagi nad Zawiszą. Scenariusz całkiem możliwy, gdyż "Pasy" od kilkunastu nawet meczów mają tendencję do grania w przysłowiową "kratkę". Raz zwycięstwo, raz remis. Tutaj sytuacja "BTTS" tak kolorowo już nie wygląda, ale nie wierzę, ze Cracovia mogłaby ten pojedynek w jakikolwiek sposób odpuścić. Terminarz jest tak ułożony, że po Bydgoszczy "Craxa" gra trzy mecze pod rząd na własnym obiekcie i tam na pewno dużo bardziej będzie szukała punktów. Wiadomo, że ze względu na kontuzje nie pojechali m.in. Dudzic czy Lacić, ale strzelać ma kto i z nierówną i trochę także fartowną ostatnio Zawiszą bramki trzeba szukać. Na konferencji przedmeczowej Wojciech Stawowy zapewniał, że nie ma co się obawiać o siły zawodników, gdyż cały cykl treningów od soboty jest nastawiony na regenerację, w niedzielę piłkarze dostali wolne, a już dziś rano wyjechali do Bydgoszczy, by lepiej zapoznać się z murawą i tym podobnymi sprawami. Kibice "Pasów" pomimo niesprzyjającego terminu mobilizują się na wyjazd i w myśl hasła "Ekstraklasa! Ekstraklasa! Cracovia!" zasiądą na trybunie gości. Miejmy nadzieję na ciekawą walkę i oby żaden golkiper nie zachował czystego konta - sytuacja kusi, kurs tym bardziej. Powodzenia!

3:1

Autor: Malec
Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z ligi polskiej TUTAJ