MENU

Typy na dziś. Dobre typy na dziś.

Typ na 7 czerwca 2014r

GKS Tychy - Miedź Legnica

Typ: 1

Kurs: 1,67 bet365

W sobotę 7 czerwca o godzinie 16:45 rozpocznie się ostatnia kolejka piłkarskiej pierwszej ligi. Sytuacja w czołówce już rozwiązana bowiem Górnik Łęczna oraz Gks Bełchatów od przyszłego sezonu zawitają na Ekstraklasowych boiskach. W dole tabeli sporo się dzieje, jeszcze kilka drużyn walczy o utrzymanie. Tak naprawdę została jedna pozycja spadkowa nr 15 do obsadzenia. W teoretycznie najgorszej sytuacji wydają się być zawodnicy Stomilu Olsztyn bowiem to oni okupują to pozycję. Mimo wszystko jeśli wygrają to mają bardzo duże szanse na utrzymanie. Ja swoją uwagę właśnie skupiłem na jednej z drużyn walczących o utrzymanie. Gks Tychy z 38 punktami zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce. W tej kolejce nie mogą popełnić błędu bowiem czający się za ich plecami Stomil ma dokładnie identyczną ilość punktów. Wydaje się, że margines błędu w przypadku Tyszan jest minimalny a ja pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że zerowy.

Dlaczego uważam, że Tyszanie są w stanie wygrać sobotnie spotkanie i pozostać w pierwszej lidze ? Z kilku prostych względów. Po pierwsze a dla mnie najważniejsze: zespół z Tych wykazuję bardzo dużą determinację w ostatnim okresie. Na trzy ostatnie spotkania siedem punktów co bardzo przybliżyło ich do wałkowanego przeze mnie utrzymania. Dwa zwycięstwa pod rząd, jedno na mimo wszystko trudnym terenie jakim jest obiekt Sandecji Nowy Sącz bowiem na 17 rozegranych tam spotkań Sandecja przegrała zaledwie pięć spotkań z czego jedno właśnie z Tychami. Następnie zwycięstwo z Okocimskim Brzesko a w ostatniej kolejce zacięty bój na Gks'ie Katowice. To spotkanie daje mi dużo do myślenia, ewidentnie widać, że Tyszanie się nie poddali i potrafili wyciągnąć wynik w trudnym momencie. W 22 minucie przegrywali już 2:0 by w zaledwie sześć minut doprowadzić do wyrównania. Wyraźnie widać wspomnianą determinację oraz walkę z ich strony. Jest to bardzo ważny czynnik w kontekście ostatniego starcia.

Drugi aspekt, który przemawia za Gks'em Tychy to gra w roli gospodarza. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Jaworznie czyli kawałeczek od Tych, ale ekipa już przyzwyczajona. Myślę, że będzie miało to wpływ na sobotnie spotkanie bowiem wyniki Miedzi Legnica na wyjazdach nie są dla nich zadowalające. Dodatkowo Miedź tak naprawdę nie walczy o żaden konkretny cel. Są w samym środku tabeli i ich miejsce może się zmienić plus minus jedną pozycję.

Nastawienie i humory w drużynie Tyszan na dobrym poziomie:
Mariusz Zganiacz: Pozostaje nam ostatnie spotkanie z Miedzią Legnica, wszystko jest w naszych rękach i jeśli wygramy, to zapewnimy sobie utrzymanie. Z takim nastawieniem wyjdziemy na ten pojedynek.

Piotr Misztal: Teraz sytuacja jest w naszych rękach, nogach, bo jeśli zdołamy wygrać, to nie będziemy musieli patrzeć na nikogo. Ten remis dał nam też o tyle lepszą sytuację, że różne wyniki w ostatniej kolejce mogą sprawić, że tabela ułoży się po naszej myśli i tego przymusu zwycięstwa nie będzie. Najważniejsze jest jednak, żeby patrzeć na siebie, zagrać z Miedzią o trzy punkty i po meczu się cieszyć.

Reasumując, uważam że Gks Tychy wygra to spotkanie i zakończy sezon na bezpiecznej pozycji. Przemawiają za nimi: determinacja, walka, całkiem przyzwoite wyniki w trzech ostatnich spotkaniach, atut własnego boiska oraz to, że tak naprawdę nie wiemy jak do tego spotkania podejdą goście z Legnicy.

Autor: zduluuu

Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z pozostałych lig TUTAJ