MENU

Typy na dziś. Dobre typy na dziś.

Typ na 29 grudnia 2011r

AZS Olsztyn - Asseco Resovia (g.18:00)
Typ: Resovia -1.5s
Kurs: 1.62 pinnacle

Od jakiegoś czasu zachwalałem Olsztyn, ale spotkanie z ZAKSą odpuściłem. Bałem się grać tam nawet +2,5 a tam... niespodzianka! I to jeszcze jaka. Dno tabeli ograło lidera, zgarniając komplet punktów a to nie udało się jeszcze nikomu w tym sezonie.
W Olsztynie w przerwie działy się na prawdę dziwne rzeczy, jednak kończące się happy endem. Trener Totolo naprawdę ostro zamieszał składem co przyniosło bardzo dobre, jak na zespół tej klasy, efekty.
W 12 nie znalazł się Wojtek Winnik, który ostatnio przeżywa kryzys formy. Na jego miejsce wskoczył młodziutki Bartosz Krzysiek. Statystyki nie kłamią - mecz z ZAKSą to był jego mecz życia: 29 punktów i 58% w ataku. Już zaczyna się mówić o wielkim talencie. Może tak rzeczywiście jest? Zobaczymy. W sumie w meczy ze Skrą, gdzie przegrywając z Yudinem nie miał okazji aż tak dużo pograć, również wykr
ęcił całkiem niezły wynik.
W jutrzejszym meczu na tym zawodniku spoczywać będzie wielka presja. Wątpię, żeby znów był w stanie wyjść z niej z tak dobrej strony.
Jutro na pewno nie wystąpi ani Igor Yudin ani Metodi Ananiev.
Do składu powinien natomiast powrócić Piotr Hain.
W obecnej sytuacji na przyjęciu znów wystąpią Siezieniewski i Ferens - w ostatnim meczu również pokazali się z dobrej strony.

Co do Resovii.
Ostatnio, w 2 pierwszych setach z JW, nie pokazała się z najlepszej strony. Brak woli walki, i przerażający brak skuteczności skończyły się przegranymi kolejno do 15 i do 13.
W następnych setach, głównie dzięki Grozerowi gra mocno się odmieniła.
Zagrywka na wysokim poziomie i niezła skuteczność ataku pozwoliły na wygranie 3ciego seta do 16, potem niestety przegrana na przewagi.

Reasumując:
Zespół Resovii jest o klasę lepszy a ich gra powoli zaczyna wyglądać tak, jak na jej zawodników przystało. Jutro czas na dobry mecz, zawodnicy będą bardzo zmotywowani do wywiezienia kompletu punktów, rywal z dolnej półki. Taki mecz jak ostatnio pokazali zdarza się raz w sezonie i teraz nie dam im mimo wszystko większych szans. Braki w zespole gospodarzy trzeba wykorzystać. Jest to dobra okazja, bo w zasadzie nie dysponują oni ławką rezerwowych.

1:3

Autor: mayor
Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z siatkówki TUTAJ