MENU

Typy na 21 września 2012r Pielaveden Sampo - Hurrikaani-Loimaa

Typy na 21 września 2012r

Pielaveden Sampo - Hurrikaani-Loimaa (g.17:30)
Typ: Hurrikaani-Loimaa
Kurs: 1.78 pinnacle

Pozostajemy przy Finlandii. W jutrzejszym meczu zobaczymy w roli gospodarza najbardziej utytułowaną fińską drużynę Pielaveden Sampo, oraz aktualnego wicemistrza kraju, zespół Hurrikaani-Loimaa.
Zaczynając od mojego faworyta - zespołu gości:
Mistrzowski tytuł w poprzednim sezonie przegrali w bardzo dramatycznych okolicznościach. Po morderczej walce która rozegrała się w siedmiu meczach ostatecznie musieli uznać wyższość zespołu Vammalan Lentopallo przegrywając ostatnie spotkanie 2:3 (3-4 w meczach finałowych). W tym sezonie wspierani pokaźnym jak na tę ligę budżetem (ustępując nieznacznie tylko mistrzom VaLePa) poczynili konkretne wzmocnienia składu.
Co ważne zespół posiada bardzo szeroką kadrę. Mają aż 3 rozgrywających, przy czym dwójka (dotychczasowy rozgrywający Petteri Penttinen, oraz świeżo ściągnięty z zespołu mistrzów kraju Toni Vahela). W ataku zespół ponownie stawia na sprawdzonego Ismo Moilanena. Na przyjęciu dobrobyt jakich mało. Zespół dysponuje aż pięcioma zawodnikami na tej pozycji. Do trójki z zeszłego sezonu (Niskakangas, Kartano, Petrusevics) doszła dwójka doświadczonych zawodników ze szlifami między innymi w włoskich ligach (Eerik Jago i Antti Poikela). Do zeszłorocznej trójki środkowych dołączył bardzo cenny reprezentant kraju Matti Oivanen (bliźniak znanego z naszych parkietów Mikko Oivanena). Na libero pozostaje Jesse Mäntylä.

Pielaveden Sampo nie przeprowadzili w tym sezonie zbyt dużych transferów. Do zespołu doszło 3 zawodników. W prawdzie nie stracili na swojej sile, ale konkurencja mocno uciekła.
Nie będę wypisywał kolejnych zawodników, powiem tylko, że wyjściowa 6tka to najprawdopodobniej praktycznie ten sam zespół, który osiągnął czwarte miejsce w lidze.


Reasumując: goście, którzy osiągnęli niewątpliwy sukces w zeszłym sezonie zostali dodatkowo bardzo wzmocnieni. Posiadają szeroką kadrę zawodników stojących na równym wysokim poziomie. Będą walczyć w tym roku znów o najwyższe cele. Będą chcieli pokazać swoja siłę już od pierwszej kolejki i sądzę, że stać ich na wyjazdowe zwycięstwo.

2:3

Autor: mayor
Źródło: typybukmacherskie.org
Analizy z siatkówki TUTAJ