MENU

Typy na 16 czerwca Włochy - Kuba

Typ na 16 czerwca 2013r

Włochy - Kuba (g.20:00)
Typ:
Under 160.5pkt
Kurs: 2.00 unibet

Dziś o godz. 20:00 we Florencji odbędzie się mecz w grupie B Ligi Światowej między Włochami a Kubą. Gospodarze zgromadzili do tej pory 8 punktów w ciągu 3 spotkań. Goście nie zdobyli ani jednego punktu.

W pierwszym meczu między obiema reprezentacjami, który odbył się przedwczoraj w hali w Turynie przy dopingu niemalże 5 tysięcy kibiców, padł wynik 3:0 dla Włochów (-20,-17,-23). W 1h i 17 minut gry gospodarze rozbili ekipę gości, którzy nie potrafili im w żaden sposób zagrozić. Najlepszymi punktującymi dla zespołu Kuby byli Cepeda Abreu Rolando, Bisset Astengo Yordan oraz Mesa Sandobal Isbel. Ta trójka zdobyła dla swojej reprezentacji po 9 punktów. Dla Włochów aż 19 punktów zdobył gracz Lube Banca Macerata - Ivan Zaitsev. Niedawny Pan Młody (Zaitsev w maju wziął ślub) jest tego lata w kapitalnej formie, co potwierdził w tym meczu zdobywając 12 punktów z ataku i 6 z asów serwisowych. 13 punktów dla Włochow zdobył Simone Parodi – przyjmujący Lube Banca Macerata zdobył 9 punktów z ataku, 3 z bloku i raz z zagrywki. Włosi w trakcie tego spotkania popełnili 16 niewymuszonych błędów, Kubańczycy 15.

- Zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie. Nasza zagrywka funkcjonowała na wysokim poziomie. Dobrze ustawialiśmy się także w defensywie oraz blokowaliśmy ataki przeciwników. Naprawdę jestem zadowolony, gdyż dorastamy jako drużyna. Piątkowy wynik był możliwy dzięki ciężkiej pracy w tygodniu – powiedział po meczu trener Włochów Mauro Berruto.

Składy zespołów i ilość punktów w pierwszym spotkaniu Włochy-Kuba:
Włochy: Zajcew (19), Savani (7), Birarelli (9), Beretta (4), Travica (6), Parodi (13), Giovi (libero) oraz Fedrizzi (1), Piano i Rossini
Kuba: Bisset (9), Fundora (3), Cepeda (9), Fiel (7), Mesa (9), Macias, Gutierrez (libero) oraz Gavilan (6), Estrada (2) i Guerra

Kubańczycy w ciągu całej LŚ ugrali tylko 2 sety – u siebie z Serbami. Sandobal to 7. w rankingu blokujący LŚ 2013 – 0,73 bloku na set.

Włosi w całej LŚ stracili tylko 2 sety – w spotkaniu z Niemcami. Ivan Zaitsev to na chwilę obecną najlepszy serwujący LŚ 2013 z średnią 0,73 punktu z serwisu na set. Zaitsev jest także 2. w kolejności najlepszym atakującym LŚ ze skutecznością 56%. Birarelli to najlepszy blokujący LŚ – 1,18 skutecznego bloku na set, ósmy w tej klasyfikacji jest Parodi – 0,73 bloku na set.

Myślę, że jeśli gospodarze utrzymają koncentracje i formę na podobnym poziomie powinni ponownie wysoko pokonać osłabioną Kubę. Szansa na zdobycie kompletu punktów jest wyśmienita, rywal mimo ambicji jest chłopcem do bicia. Stawiam na zwycięstwo w trzech setach podopiecznych Mauro Berruto.

Autor: lukkaz
Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z siatkówki TUTAJ