MENU

Typy na dziś. Dobre typy na dziś.

Typ na 15 marca 2014r

Southampton - Norwich

Typ: 1

Kurs: 1,59 bet365

Faworytem tego meczu są gospodarze. Southampton nad dziesiątym miejscem ma przewagę dziesięciu punktów, a do szóstego Manchesteru United traci sześć punktów. Wniosek sam się nasuwa, o co walczy Southampton. Ostatnio jednak gra w kartkę. Porażki z West Hamem i Liverpoolem dość bolesne, ale w ostatniej kolejce nastapiło przełamanie i Southampton wygrał z Crystal Palace na wyjeździe 1-0. Na własnym boisku nie wygrał od trzech spotkań. Wysokie remisy z Arsenalem i Stoke oraz wspomniana porażka z Liverpoolem również dość wysoka. W tych trzech spotkaniach Boruc puścił siedem bramek. Wcześniej również dotkliwa porażka z Chelsea 0-3, ale z przeciętnym West Bromwich zwycięstwo 1-0. To jest właśnie rywal zbliżony predyspozycjami do Norwich. Southampton w tym spotkaniu zdecydowanie górował nad przeciwnikiem.
Zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki, ogólnej liczbie strzałów na bramkę i w celnych strzałach również, co przełożyło się na wynik spotkania. Goście w tym meczu częściej faulowali, a Southampton częściej łapał na spalonych graczy przeciwnej drużyny. Norwich ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową i na końcówkę sezonu musi wyprężyć swoje muskuły, by nie spaść o klase rozgrywkową niżej. Ostatnio jednak nic tego nie zapowiada. Nie gra najgorzej, ale nie tak by w niedługim czasie czuć się bezpiecznym utrzymania. Na własnym boisku grają całkiem nieźle. Remis ze Stoke i wygrana z Tottenhamem to potwierdza. Również dorobek punktowy dobitnie o tym świadczy, bo na własnym boisku zgromadzili 21 punktów. Łatwo więc policzyć ile im się udało zdobyć punktów w grach wyjazdowych. Osiem punktów to bardzo marny wynik. Na dodatek dochodzą do tego cztery kolejne wyjazdowe porażki z rzędu. O ile Everton to nieco silniejsza drużyna, to West Ham, Aston Villa i Cardiff były do ogrania, a mimo to same porażki i bolesna porażka z Aston Villą 1-4, co świadczy o coraz niższym poziomie gry tej drużyny.
Cardiff i West Ham odpowiadają średnią zdobywanych punktów u siebie, przeciwnikowi Norwich w najbliższej kolejce. W tych meczach Norwich nie grało najgorzej. W każdym z tych meczy miało minimalną przewagę w posiadaniu piłki, z Cardiff prowadziło do przerwy, a z West Hamem stracili bramki w końcówce meczu. Na dodatek liczba celnych strzałów w obu meczach bardzo wyrównana, a z Cardiff potrafili oddać dwa razy więcej strzałów na bramkę od rywala. Mimo wszystko bilans bramek 9-32 wszystkich meczy wyjazdowych Norwich nie robi furory. Southampton dysponuje u siebie dużo lepszym bilansem bramek 21-19. Southampton bije na głowę rywali jeśli chodzi o trójkę najlepszych strzelców: Rodriguez (11 bramek) - Lambert (8 bramek) - Lallana (7 bramek) w Southampton i Hooper (5 bramek) - Fer (3 bramki) - Snodgrass (3 bramki) w Norwich. Podobnie sytuacja wygląda pod względem asyst: Lambert (3 asysty) - Davies (2 asysty) - Lallana (2 asysty) w Southampton i Redmond (2 asysty) - Elmander (1 asysta) - van Wolfswinkel (1 asysta) w Norwich. Dwaj ostatni asystenci w Norwich bardzo rozczarowują. Spodziewałem się po nich nieco więcej. Więcej graczy zabraknie w drużynie Norwich: Gutierrez, Fer, Bennett i Turner.
Największa strata to brak trzech pierwszych. W drużynie gospodarzy zabraknie: Davies, Hooiveld. Obaj byliby przydatni, ale Davies przydałby się bardziej w formacji ofensywnej, gdzie potrafi zaliczyć asystę. Jesienią wygrało Norwich 1-0. Na boisku Southampton padły ostatnio trzy remisy z rzędu. Te mecze miały jednak miejsce dość dawno, oprócz zeszłosezonowego remisu, ale wtedy Southampton nie był jeszcze tą drużyną co teraz, czyli niebezpieczną dla każdej drużyny i walcząca o wyższą część tabeli. To wszystko skłania mnie bardziej w stronę gospodarzy i oni ostatecznie powinni wygrać ten pojedynek.
Autor: Aragorn

Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z pozostałych lig TUTAJ