MENU

14 lutego

Typ na 14 lutego 2015r

Spotkanie:
Pogoń Szczecin - Lech Poznań

2

2,10

Lech jedzie do Szczecina po 3 pkt. Już końcówka rundy jesiennej (jeśli chodzi o grę) wyglądała nieźle . Pełna kontrola w wygranym meczu z Górnikiem i bardzo dobre spotkanie w Krakowie z Wisłą i na koniec z Lechią sprawiły, że w Poznaniu zaczęto spokojniej patrzeć w przyszłość. Formacja pomocy(Pawłoski, Linnety, Hamalainen,Jevtic) absolutny top naszej ekstraklapowej ligi.
Zimowe sparingi:
Lech Poznań 1:2 Ordabasy Szymkent
Lech Poznań 1:0 Eskisehirspor
Lech Poznań 5:0 Metalist Charków
Lech Poznań 2:2 Anży Machaczkała
Lech Poznań 2:0 Amkar Perm
Lech Poznań 2:2 Amkar Perm

Cieszy przede wszystkim dobra forma w ofensywie. 13 bramek w 6 spotkaniach, jednakże nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę możliwości Kolejorza. Choć na pierwszy plan przed tym spotkaniem rzuca się kontuzja Linnetego i nie dawny powrót po kontuzji Pawłoskiego (dostanie pewnie około 20min) to zatrzymanie Jevticia, dobra forma Hammalainena (3 bramki w sparingach), (powrót do formy) Lovrencsicsa oraz dość wczesne wzmocnienia kadry transferami Kadara, Holmana sprawiają, że skład Lecha jest głęboki i gotowy na rundę wiosenna. Konkretnego napastnika Lech niestety nie sprowadził, ale w Poznaniu liczy się przede wszystkim na przełomową rundę Dawida Kownackiego bądź na jakieś przebudzenie Ubiparipa lub Zaura Sadajeva (ale Kownaś swoje szanse będzie dostawał przede wszystkim). Co by jednak złego o nich nie mówić każdy z napadziorów przynajmniej bramkę w sparingach zdobył. W składzie jest spora rywalizacja, dzięki dobrym wynikom również dobra atmosfera po obozie także nikt nie powinien przejść obok najbliższego spotkania. W obronie bez kontuzji. Odszedł jedynie Hubert Wołąkiewicz.

W Szczecinie trener Kocian mówi, że w o wyniku meczu z Lechem zadecyduje dyspozycja dnia.. Swojego dnia w sparingach Portowcy za często nie mieli.

Sparingi :
Pogoń Szczecin 1:2 Błękitni Stargard Szczecińśki
Pogoń Szczecin 1:0 Kotwica Kołobrzeg
Pogoń Szczecin 2:1 Flota Świnoujście
Pogoń Szczecin 0:3 FK Vojvodina
Pogoń Szczecin 0:1 Wolfsberger AC
Pogoń Szczecin 0:0 Universitatea CS Craiova
Pogoń Szczecin 2:1 Jagodina

Out na mecz z Lechem : Małecki, Wojtkowski.

Trochę razi brak skuteczności szczególnie w tych ostatnich sparingach. Vojvodina pierwszy sparing na obozie, zagrał cały skład po połowie OK, Austriacy mocny team też OK. Kłopoty w ataku podczas okresu przygotowawczego pojedyncze urazy Robaka, Janoty i Zwolińskiego wszystko można zrozumieć, ale przed pierwszym spotkaniem to zespół z Poznania wydaję się być bardziej w gazie choć wiadomo sparingi sparingami - wynik zweryfikuje boisko.
Lech od 4 spotkań nie może wygrać z Pogonią , w Poznaniu naprawdę wszyscy patrząc na to co dzieje się w klubie (transfery, zatrzymanie Jevticia, Linnetego, brak kontuzji i te wyniki w sparingach) ostrzą sobie zęby na tę rudne i zwycięstwo na otwarcie biorąc pod uwagę, że na następny mecz przyjeżdża słaby Ruch byłoby tu optymalne. Jeszcze w środę Lech chce stuknąć na rozgrzewkę Unie Swarzędz, Skorża zamknął ten sparing dla mediów i kibiców.

Autor: kakaowy

Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z pozostałych lig TUTAJ