MENU

14 listopada

Typ na 14 listopada 2013r

Santos - Bahia
Typ: 1

Kurs: 1,78 bet365

Pomimo bliskich miejsc w tabeli faworytem tego meczu jest Santos, tym bardziej, że zagra na własnym boisku, na którym spisuje się bardzo dobrze. Z czterdziestu pięciu punktów, dwadzieścia osiem zdobył przed własną publicznością. Santos jednak nadal ma szansę na miejsce w ścisłej czołówce tabeli. Na własnym boisku przegrał tylko dwa mecze.

Ostatnio z Cruzeiro co można wybaczyć, ponieważ Cruzeiro to nowy mistrz Brazylii. Wynik 0-1 nie jest hańbiący. O ile remis z Internacional można jeszcze wytłumaczyć, o tyle remis ze zdegradowanym Nautico już nie. Sao Paulo i Ponte Preta wyjeżdżały bez punktu. Bahia to zespół porównywany przeze mnie do Nautico i Ponte Preta. W tych meczach Santos z Nautico miał przewagę w posiadaniu piłki, oddał więcej strzałów na bramkę, choć ilość celnych była taka sama. Z Ponte Preta, Santos zagrał inaczej, postanowił minimalnie oddać inicjatywę rywalowi i skrzętnie to wykorzystać. Najważniejsze, że rywale oddali aż dwa razy więcej strzałów celnych i niecelnych, a to jednak Santos wypunktował rywali.

Dwie bramki załatwiły sprawę, a rywale przełamali się dopiero w końcówce po czerwonej kartce dla Cicinho. Santos, Nautico chyba zdecydowanie za bardzo zlekceważył. Bahia, pomimo faktu, że traci zaledwie sześć punktów do Santosu musi myśleć o utrzymaniu, a nie o pucharach. Nad strefą spadkową ma tylko dwa punkty przewagi. Ostatnio trzy remisy z rzędu(Atletico PR, Atletico MG i Gremio). Na wyjeździe poza bezbramkowym remisem z Gremio brak znacznych sukcesów. Zaledwie trzy zwycięstwa w szesnastu meczach. Ostatnio takie zwycięstwo odniesione z Botafogo. Jak widać, Bahia potrafi grać z drużynami mocniejszymi od siebie. Botafogo i Gremio to czołówka ligi. Porażki z Corinthians, Goias i Flamengo. Drużyny środka tabeli, poza Goias, które pnie się w górę. Ja porównałbym Santos do Corinthians i Flamengo.

W tych meczach Bahia miała minimalną przewagę w posiadaniu piłki, ale oddawała dużo mniej strzałów na bramkę, aniżeli rywale. W meczu z Corinthians było to dwa i pół raza mniej oddanych strzałów, z czego ani jednego celnego. Z Flamengo było nieco lepiej, ponieważ oddali o jedną trzecią mniej strzałó i o połowę mniej celnych, ale z trzech celnych strzałów padła jedna bramka. Zespołu Bahia nie należy lekceważyć, ponieważ zespół bijący się o utrzymanie jest zawsze silniejszy niż gdyby był to początek sezonu. Santos jednak pokazał, że mając w razie czego mniejsze posiadanie piłki potrafi to świetnie wykorzystać i jest to duży atut przed dzisiejszym spotkaniem. Mecze pomiędzy tymi drużynami są dość wyrównane. Dwa razy wygrywał Santos i Bahia, a raz padł remis. Ostatnio dwa mecze bez zwycięstwa Santosu z tym przeciwnikiem.

Również patrząc na strzelców minimalną przewagę mają rywale, choć jest do bliżej remisu lub nawet minimalna przewaga Santosu. Owszem Bahia ma Fernandao, który strzelił trzynaście bramek, ale potem jest trzech zawodników z trzema trafieniami(Marquinhos, Wallyson i Obina). W Santosie dziesięć trafień ma Cicero, sześć Ribeiro, pięć Jose Willian, a cztery Neilton. Na plus dla Santosu tak gęste rozłożenie ciężaru ofensywnego, co jest cięższe dla upilnowania dla rywali. Sam Fernandao dobrze pokryty może nie być taki skuteczny w tym spotkaniu, co pokazały ostatnie mecze z Atletico MG czy Gremio. Ja stawiam na przełamanie Santosu z tym rywalem i włączenie się do gry o czołówkę.

Autor: Aragorn
Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z pozostałych lig TUTAJ