MENU

Typy na dziś. Dobre typy na dziś.

Typ na 11 marca 2012r

Genoa - Juventus (g.15:00)
Typ: Genoa 1x
Kurs: 1.92 unibetTo będzie spotkanie dwóch drużyn które w ostatnim czasie dość mocno rozczarowują, bo i Juventus w poprzednich kolejkach częściej remisował niż wygrywał, tak samo Genoa nie może ostatnio wygrać meczu.

Na Juve obecnie ciąży spora presja aby wreszcie wygrać mecz. Jeszcze parę tygodni temu wydawało się że podopieczni Antonio Conte mogą sięgnąć po mistrzostwo, jednak ostatnie słabe wyniki, bo za takie trzeba uznać choćby remisy z Bologną czy Chievo stawiają ewentualny końcowy tryumf pod sporym znakiem zapytania. Juve co prawda swoich meczów nie przegrywa, w tym sezonie nie zdarzyło się to ani razu(!), lecz stanowczo za często gubi punkty z rywalami z dołu tabeli. Szczególnym problemem jest również gra na wyjazdach, bo na 13 rozegranych meczów na obcych boiskach tylko 5 zakończyło się zwycięstwem Juventusu. Tak więc przed niedzielnym meczem z Genoa wśród kibiców Starej damy nie ma zbyt wielu optymistów. W tym meczu dodatkowym utrudnieniem dla gości będzie brak trzech bardzo ważnych zawodników. Z różnych powodów zagrać nie będą mogli: Giorgio Chellini (OB 24/2), Andrea Barzagli (OB 25/0) i Leonardo Bonucci (OB 21/1). Brak tych piłkarzy będzie na pewno widoczny, ponieważ Juventus nie ma aż tak szerokiej kadry aby wypełnić lukę po trzech najlepszych stoperach drużyny i myślę że może mieć to wpływ na końcowy wynik.

Genoa tak jak wspomniałem we wstępnie również nie jest w najlepszej formie. Ostatnie zwycięstwo gospodarze niedzielnego meczu odnieśli ponad miesiąc temu właśnie na własnym boisku w starciu z Lazio. Wszyscy w Genoii liczą więc na to że w pojedynku z osłabionym Juventusem uda się wreszcie zdobyć komplet punktów. Genoa dość dobrze radzi sobie na własnym stadionie, gościom tylko 3-krotnie udało się tam wygrywać i miało to miejsce jeszcze we wcześniejszej fazie sezonu. Jeśli chodzi o sytuacje kadrową to warto odnotować powrót do składu Alberto Gilardino. Z kolei w starcu z Juventusem nie będzie mógł zagrać podstawowy obróńca Andreas Granqvist (OB 20/1) oraz kilku mniej ważnych zawodników: Luca Antonelli (OB 10/0), Cesare Bovo (OB 5/0) i Valter Birsa (NA 5/0).

Widać więc że Genoa nie stoi w tym meczu na straconej pozycji głównie ze względu na bardzo duże problemy w obronie Juventusu. Powiedziałbym nawet że szanse są tutaj 50:50 a kto wie czy nie nadszedł już czas aby Juventus po raz pierwszy przegrał w tym sezonie?


0:0

Autor: pele99
Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z ligi włoskiej TUTAJ