MENU

Typy na 10 stycznia 2013r Lorenskog – Stavanger

Typ na 10 stycznia 2012r

Lorenskog – Stavanger (g.19:00)
Typ: Stavanger(ML)
Kurs: 1.90 sportingbet

Lørenskog (3/62 pkt.) było bezradne w niedzielnym wyjazdowym meczu z Valerengą 1:5, natomiast Stavanger gładko wygrał u siebie z Lillehammer 3:0 w sobotę (i było to w pełni zasłużone zwycięstwo).
W ekipie gospodarzy pierwszy bramkarz Jürgen Penker zmaga się z kontuzją kolana po ostatnim meczu (w Oslo zastąpił go młody Kenneth Sørlie Eriksen i puscił kilka bramek), a napastnik Joacim Sundelius i skrzydłowy Christian Thygesen są kontuzjowani od dłuższego czasu. Obrońca Jonas Gabrielsen i skrzydłowy Mathias Trygg powrócili już co prawda do treningów po kontuzjach, ale ich gra dzisiaj jeszcze stoi pod znakiem zapytania.
Do drużyny Stavanger wraca dzisiaj po chorobie pierwszy bramkarz Ruben Smith ale trener Petter Thoresen wybierze do gry raczej ponownie Henrika Holma, który ostatnio w bramce "Oilers" spisywał się znakomicie. Ponadto do gry wraca po kontuzji bramkostrzelny skrzydłowy Juha Kaunismäki. Nie zagrają natomiast nadal leczący kontuzje obrońca Henrik Solberg i skrzydłowy Tore Vikingstad, oraz skrzydłowy Nyström Eric (powrotem do Dallas Stars).
Stavanger w tym sezonie na lodzie rywali gra "w kratkę" (9-1-5), ale nie zmienia to faktu, iż to najsilniejsza ekipa GET Ligaen. Z kolei Lorenskog bez swojego pierwszego bramkarza traci bardzo dużo na swojej wartosci, gdyż zmiennik Kenneth Sørlie Eriksen prezentuje dużo słabszy poziom.

4:5

Autor: Yankes
Źródło: typybukmacherskie.org
Więcej analiz z hokeja na lodzie TUTAJ